טיפול אייפק, IPEC

על שיטת אייפק

שיטת אייפק ( IPEC ) , המהווה בסיס לטיפולים בקליניקה שלי, היא אינטגרציה טיפולית מתוחכמת ויעילה. השיטה מהווה פריצת דרך הן בתפיסתה והן ביעילותה. הסיבה לכך נעוצה בפשטות הגישה הטיפולית, בתוצאות הטובות שחווים המטופלים ובעובדה שהיא מבוססת על שילוב מיטב שיטות הריפוי הטבעיות. בבסיס הטיפול, עומדת התפיסה ההוליסטית, לפיה האדם הוא מערכת, שבה קיימת זרימה מתמדת של אנרגיה בין כל חלקיה, גוף ונפש כאחד. לפיכך, בעיה גופנית עלולה להיות תוצאה של חוסר איזון רגשי ובעיה רגשית עלולה להיות תוצאה של חוסר איזון גופני.

הערכה ואבחון באמצעות שיטת אייפק

ההערכה והאבחון בשיטת אייפק נעשים ע”י מבחן השרירים – muscle testing.  טכניקה המבוססת על ההבנה, שלכל דבר ביקום יש שדה אנרגטי ייחודי משלו. שדה זה מגיב ומשתנה כאשר האדם בא במגע עם גורמים שונים ומושפע גם ממחשבות ומרגשות. אנרגיית החיים (בסינית צ’י, בעברית “חי”) היא המזון והכוח, המניע את מערכות ואיברי הגוף. חסימה או חולשה בזרימת הצ’י, שעלולה לבוא לידי ביטוי בסימפטומים שונים תתבטא גם בהיחלשותו של שריר מייצג. אותו שריר הנבחן במבחן שרירים. דרך מבחן השרירים, ניתן להתחבר אל החלקים הלא – מודעים של מח האדם. לקבל מידע אינסופי ורב ערך לגבי מצבו של המטופל, הגורמים למצבו ודרכי הטיפול הנכונות לגביו בכל רגע נתון.

שלב הטיפול בשיטת אייפק

בשלב הטיפול, מפעילים טכניקות שונות בהתאם למידע שמתקבל במבחן השרירים. הטיפול נעשה בשורש הבעיה ובגורם הבסיסי והראשוני הגורם לסימפטומים ומיועד לפתיחת החסימות האנרגטיות. כך שהמטרה היא למעשה לנטרל את הגורם הבסיסי לבעיה או לסימפטום ובכך למנוע הישנות הבעיה בעתיד. במקביל להתקדמות הטיפול מתחילים הסימפטומים להיעלם.

טיפול אייפק רגשי

טיפול אייפק ( IPEC ) רגשי מאפשר שחרור יעיל מטראומות, אמונות מגבילות ומטענים רגשיים מיותרים. הטיפול מתאים למצבים שונים כגון: פחדים, כעסים, דימוי עצמי נמוך, חרדות, אשמה, בושה, הכחשה וכדומה. תהליך זה נעשה באמצעות ניקוי ושינוי מערכת האמונות הפנימיות בכל הרמות – הגוף, המודע, תת המודע והלא מודע. לפיכך, טיפול זה יעיל במצבים של דכאון, מתח נפשי, חרדה אקוטית או כרונית, פוביות, הפרעות אכילה, התנהגות כפייתית, קשיי ריכוז וזיכרון ועוד. כמו כן תורם הטיפול להעלאת המודעות, הערך האישי ויכולת הבחירה החופשית.

השיטה מהווה כלי לצמיחה והתפתחות אישית.

יעילות שיטת אייפק ולמי מתאימה

השיטה יעילה ביותר בטיפול במחלות ומצבים פסיכוסומאטיים המשלבים קושי רגשי וביטוי גופני של קושי זה. הטיפול מתייחס למקור הבעיה ואינו סימפטומאטי, לכן אין צורך להמתין להתפרצות או להתקף.

בזכות ייחודיות שיטת אייפק ניתן לטפל באמצעותה ביעילות בילדים קטנים, בתינוקות ואף בעוברים בזמן ההריון.

גלילה למעלה